Kā ietaupīt naudu?

Bieži vien mūsu vēlmes ir daudz lielākas par mūsu iespējam un tādās situācijās mēs aizdomājamies, kā lai apmierinām visas savas vajadzības, laikā, kad dzīves dārdzība nemitīgi aug. Ja nevaram palielināt savus ienākumus, tad vienīgais loģiskais izskaidrojums, kā iegūt vairāk līdzekļus ir mēģināt samazināt izmaksas. Skan ļoti vienkārši, taču praksē tas ne vienmēr izdodas, tāpēc ir daži ieteikumi, pie kuriem pieturoties varam  to izdarīt daudz vienkāršāk.

  • Plāno savu budžetu

Kā jebkurā citā nozarē, tā arī centienos ietaupīt jāsāk ar plānošanu. Jāsaprot, kā mēs tērējam savus līdzekļus, vai tie tiek racionāli izmantoti, kas ir mūsu galvenie izdevumi un ar tiem jārēķinās. Jāplāno sava naudas plūsma, jāsadala ienākumi konkrētiem mērķiem tādējādi var novērst tēriņus, ko dažkārt veicam neapdomīgi neredzot visu mēneša kopainu.

  • Gatavo un ēd mājas

Diezgan daudz līdzekļu var ietaupīt, gatavojot ēdienu mājā. Pērkot ēdienu gatavu vai ēdot ātrās ēdināšanas restorānos vairākkārtīgi pārmaksājam par ēdienu turklāt, mājās gatavojot, vienmēr varam nokontrolēt, kādi produkti tiek izmantoti konkrētās maltītes pagatavošanā, tas ne vien būs lētāk, bet arī veselīgāk. Mājā sagatavoto ēdienu var ņemt arī uz darbu pusdienās, tas būs daudz ērtāk, lētāk un mēs vienmēr spēsim kontrolēt ēdiena sastāvdaļas un pielāgot tās individuālajām vajadzībām.

  • Izslēdz gaismu

Šis ir viens no ieteikumiem, kas ilgtermiņā jums var samaksāt izmaksas par patērēto elektroenerģiju, tādējādi jūs ietaupāt. Tas ir ļoti vienkārši, vienkārši izslēdziet apgaismojumu telpās, kurās neatrodaties un kurās tas tajā brīdī nav nepieciešams. Elektroenerģijas rēķinu vēl papildus var sazināt, dodoties prom no mājas, izslēdziet savas elektroierīces no tīkla, jo ir pierādīts, ka tās pat izslēgtā stāvoklī patērē nelielu daudzumu elektroenerģiju.

  • Rūpējies par savu auto

Regulāri veicot nelielus apkopes darbus, ko varam veikt paši, varam ietaupīt ievērojamus līdzekļus uz mašīnas tiešo ekspluatāciju, piemēram, nomainot gaisa filtru samazinām degvielas patēriņu pa 7%. Tāpat arī regulāri jāmaina visi auto šķidrumi, kas ilgtermiņā mums var aiztaupīt kaudzi naudas auto remontos.

  • Veido iepirkumu sarakstu

Dodoties uz veikalu, veido iepirkumu sarakstu un pieturies pie tā, tas ievērojami samazinās spontānu un bieži vien nevajadzīgu lietu iegādi. Vadoties pēc saraksta, jūs daudz racionālāk izmantosiet savu laiku, kā arī līdzekļus.

  • Nedzenies pēc zīmolu precēm

Sabiedrībā izveidojusies situācija, kurā dzenamies pēc zīmola precēm, lai apliecinātu savu statusu un justos labi. Bet vajadzētu pārdomāt vai vienmēr, mums tas ir vajadzīgs. Bieži vien varam izvēlēties alternatīvas ar tikpat labu kvalitāti pa daudz mazāku cenu, tādējādi gan izpildot funkciju gan ievērojami, samazinot kopējās izmaksas.

  • Izvēlies izklaides, kas prasa minimālus ieguldījumus

Sabiedrībā valda uzskats, lai labi pavadītu labi un kvalitatīvi savu brīvo laiku, ir jātērē lieli naudas līdzekļi, bieži vien mēs varam lieliski pavadīt savu brīvo laiku vispār netērējoties vai tērējot minimālus līdzekļus. Došanās pastaigās, pārgājienos dabā ir bezmaksas izklaides, kas sniedz atpūtu, gandarījumu un jaunu skatījumu uz dzīvi.

  • Iegādājies kvalitatīvu sadzīves tehniku

Iegādājoties, piemēram, jaunu ledusskapi, plīti vai veļasmašīna būtu jāpievērš lietas pāris lietam, kas mums ilgtermiņa dos iespēju ietaupīt. Pirmkārt, vajadzētu pievērst energomarķējumu, tas nozīmē to, cik taupīga vai tieši pretēji, būs jūsu izvēelētā mājsaimniecības ierīce, būtu jāizvēlas maksimāli augstāka klase, ko apzīmē ar A+++, un A++ marķējumu. Vēl būtu vērts pievērst uzmanību garantijas nosacījumiem un ilgumam, daži ražotāji piedāvā pagarinātu garantiju atsevišķiem modeļiem, kas nozīmē tikai to, ka varēsiet novērst visas ķibeles ilgākā laika periodā, netērējot savus ienākumus.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.