Būt tikai par mājsaimnieci – jā vai nē?

Daļa sieviešu mūsu sabiedrībā saskārās ar izvēli un iespēju būt par mājsaimnieci, respektīvi, atteikties no savas profesionālās karjeras vismaz uz kādu laiku un pilnībā nodoties bērnu audzināšanai. Šī izvēle ne vienmēr ir viegla, jo nākas izvērtēt daudzus plusus un mīnusus, kas ar to saistīti, jo tieši ietekmējam ne tikai savu, bet arī sava partnera un bērnu dzīvi. Ir vairāki argumenti, kurus izvērtējot un saprotot, kas vislabāk būs piemērots mūsu konkrētajā situācija, varam pieņemt šo būtisko un sarežģīto lēmumu.

Vienmēr būšana klāt

Plus tāds, ka vienmēr būsiet klāt jūsu bērna svarīgākajos brīžos, kas ir nenovērtējama dāvana, un būsiet arī klāt vienmēr, kad tas būs nepieciešams jūsu bērnam.

Mīnuss varbūt tāds, ka tas var radīt jums sajūta, ka esat iesprostota, lai arī cik daudz prieka un gandarījuma šis process jums nesniegtu, vienmēr būs vēlme pēc laika tikai sev un savām vajadzībām.

Jūs pati audzināt savu bērnu.

Plusi jums pašiem ir iespēja audzināt savu bērnu, attīstīt iemaņas, kā arī rakstura īpašības, kas saskan ar jūsu ētikas un morāles principiem, uzstādījumiem, nevis nodot savu bērnu citu rokās, izmantojot bērnudārzu un auklīšu pakalpojums.

Mīnusi tādi, ka jābūt ļoti labi un vispusīgi attīstītam cilvēkam ar iemaņām pedagoģijā, psiholoģijā, lai kaut kādā ziņā nenorobežotu bērnu no sabiedrības un sociālajiem kontaktiem, kas bērniem ir ļoti būtiski. To viegli var novērst organizējot dažādas tikšanās ar citam māmiņām un to bērniem.

Jūs pati uzturat savu māju.

Plusi jūs samazināt izmaksas par mājas uzturēšanu, jo ir iespēju veikt visus nepieciešamos darbus pašai. Ēdienreižu gatavošana mājās arī ievērojami var samazināt jūsu rēķinus un vienmēr varat būt droša par izvēlēto produktu un sastāvdaļu kvalitāti un atbilstību.

Mīnus tāds, ka diezgan ātri var iestāties rutīna, un nāksies piedzīvot dažādas stresa situācijas audzinot bērnus, kuru laikā var šķist, ka jūsu partneris jums pietiekoši nepalīdz un ir grūti tikt ar visu galā.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.