Pērc enerģiju taupošas elektroiekārtas

Pērkot jaunas elektroiekārtas, būtu vienmēr jāizvērtē to energoefektivitātes klase. Parasti šīs iekārtas ir dārgākas, bet jāapzinās, ka tas ir ieguldījums jūsu nākotnē, iekārta kalpos, bet tās enerģijas patēriņš būs mazāks. Lielākā laika posmā noteikti būsim tikai ieguvēji, izvēloties tāda veida tehniku.

Maini veļas mazgāšanas paradumus

Speciālisti, kā vienu no elektrības taupīšanas metodēm, iesaka savu veļu mazgāt vēsākā ūdenī un izvairīties no veļas žāvētāja, drēbes vienkārši žāvēt uz veļas auklas.

Aizpildi savu ledusskapi

Būtu jāseko līdzi arī ledusskapja saturam, būtu jācenšas saglabāt konstantu tā aizpildījumu, tāpēc ka ledusskapim jāpatērē daudz vairāk elektroenerģijas, lai nodrošinātu vajadzīgo temperatūru, ja tas ir tukšs, salīdzinot ar pilnu aizpildījumu.

Samazini temperatūru

Lielu daļu mūsu elektroenerģijas patērē apkures iekārtas, tādēļ būtu vērts sekot līdzi temperatūras režīmam, samazināt temperatūru, ja iespējams, kā arī nesildīt lieki telpas, kur neuzturamies.

Īsas dušas un laba santehnika

Situācijās, kad silto ūdeni saņemam no boilera mūsu dzīvoklī, kas izmanto elektroenerģiju, būtu jāparūpējas par to, lai tas būtu labi nosiltināts, kā arī lieki nesildītu un neuzturētu ūdens temperatūru, kad tas nav nepieciešams. Izvēloties labas kvalitātes santehniku, tas ir, dušas galvas varam samazināt izmantotā siltā ūdens patēriņu, kas nozīmē to, ka īsākas dušas dod mums naudas ietaupījumu.

https://mazaisbizness.lv/2016/08/04/ka-ietaupit-elektroenergiju-majokli/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.