Kā ietaupīt elektroenerģiju mājoklī?

Laikā kad viss kļūst arvien dārgāks, cilvēki cenšas ietaupīt visur, kur ir tāda iespēja. Lielu mūsu ienākumu daļu atņem izdevumi, kas saistīti ar mūsu mājokli un tā uzturēšanu, tas ir, elektrības, ūdens, gāzes apsaimniekošanas un citi rēķini. Tādēļ jāpārdomā tieši šīs izmaksas un kā varētu tās maksimāli samazināt. Elektroenerģija nav lēta un vairākums tās iegūšanas veidu, piemēram, dedzinot fosilo kurināmo, ir arī videi kaitīgi. Tālāk pieminēti tikai daži praktiski padomi jūsu ikdienai, kā mēs varam samazināt elektroenerģijas patēriņu un tādējādi samazināt savas izmaksas.

Apgaismojums

Viens no būtiskākajiem elektroenerģijas patērētajiem mūsu mājsaimniecībā ir apgaismojums un veids, kā šajā sfērā varam ietaupīt ir lietot atbilstošas spuldzes. Visjaunākais un efektīvākais risinājums ir izmantot LED spuldzes. Šīs spuldzes mums var ietaupīt vidēji no 85 līdz 95% elektroenerģijas, ja salīdzinām ar citiem spuldžu veidiem. Vēl viena šo spuldžu priekšrocība ir to ļoti ilgais kalpošanas laiks, kas ir par 15-25 % lielāks nekā citām spuldzēm. Katram spuldžu veidam ir savs atbilstošākais pielietojums – Led spuldzes iesaka izvēlēties telpām, kurās tiek pavadīts daudz laika un ilgstoši tiek lietots apgaismojums, savukārt telpās, kurās ir nepieciešams tikai īslaicīgs apgaismojums, atbilstošākās būs ekonomiskās luminiscences spuldzes.

Esi apzinīgs un saimniecisks

Vel viens, kā varam samazināt enerģijas patēriņu, ir vienkārši būt saimnieciskiem un telpās, kurās neatrodamies izslēgt elektrību, un, pametot mājas, izslēgt no rozetes elektroierīces. Speciālisti pierādījuši, ka ierīces arī izslēgtā (stand by)režīmā patērē elektroenerģiju.

Mājokļa siltināšana

Ļoti būtiski ir veikt kvalitatīvu sava mājokļa siltināšanu, kā arī visu spraugu aizpildīšanu-tā varam nodrošināties no liekiem siltuma zudumiem un elektroenerģijas liekas patērēšanas cenšoties šīs telpas piesildīt.

Tehnoloģiju ieviešana

Gudrās mājas, koncepts vairs nav nekāds jaunums. Tā arī ir viena no lietam, ko varam ieviest savā mājsaimniecībā, lai samazinātu izmaksas. Labs enerģiju taupošs risinājums ir termostati, kas pielāgojas telpas un āra temperatūrai, tādējādi lieki nepiesildot māju, tas attiecas arī un „gudru” dzesēšanas iekārtu (kondicionieru) lietošanu, kas patērē ievērojamu enerģijas daudzumu. Vēl varam gaismām izmantot kustības sensoru, tas ļoti izdevīgi un ērti ir telpās, kā arī ārā vietās, kuras uzturaties īslaicīgi.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.